Pinnacle TARGA 3200

Liquid, Edition, Studio и други

Moderators: vesko, kitanov

Post Reply
waffen

Pinnacle TARGA 3200

Post by waffen »

Здравейте, наскоро се сдобих с Pinnacle TARGA 3200 и Pinnacle Keylime board, но немога да намеря драйвери за 3200 единствено има за 3000 и 3200. Другото което издирвам е описание или ръководство за Pinnacle Keylime board. Ако можете да ми помогнете ще съм ви много благодарен.
kitanov

Re: Pinnacle TARGA 3200

Post by kitanov »

Можете да намерите последните драйвери за фамилията Targa 3K на ftp://ftp.uvt.bg/download/AVID/Drivers/Targa3k/
Всъщност за какво искате да използвате тази карта? Конфигурацията, която описвате е ОЕМ вариант - използва се при специализирано оборудване като видеосървъра Thunder и знакогенераторите Deko. За различните продукти има специфичен драйвер. Моля изпратете по-подробна инфромация, ще се радвам ако мога да ви помогна.
waffen

Post by waffen »

Благодаря за драйверите. Платките съм ги купил от eBay целта е единствено запис и излъчване на видео със звук иначе казано елементарен видео сървър. За сега имам един стар двупроцесорен компютър PIII 1000MHz, 1GB ram, 2x18GB SCSI имаше платки на Dayang
които сдадоха багажа.
kitanov

Post by kitanov »

Картата би могла да се използва за видео сървър/знаков генератор, но за целта ви е необходим и оргиналният софтуер + Dongle (става въпрос за Pinnacle Thunder и Pinnacle Deko). Без dongle картата би могла да работи с Adobe Premiere 6.5, но трябва да пускате материалите от тайминията.
waffen

Post by waffen »

Под Dongle да разбирам софтуер за връзка между картата и софтуера за Deko или Thunder?
kitanov

Post by kitanov »

Dongle e хардуерната защита, която трябва да бъде включена на компютъра за да работи софтуера. (т.нар. "тапа")
Pinnacle Deko и Тhunder използват този тип защита
waffen

Post by waffen »

Значи общо взето нямам никакъв шанс да я подкарам. Иначе с тестовата програмка вади сигнали.
kitanov

Post by kitanov »

Единственият вариант според мен е да се пускат клипчета от таймлинията на Premiere.
Taka би могла да се ползва като елементарен видеосървър. За CG няма да стане, понеже Premiere не може да използва key изхода.
waffen

Post by waffen »

Здравейте пак, пробвах с Adobe Premiere 6.0 и после 6.5 и с двете версии ефекта е един същ, а именно че неможе да инициализира хардуера, пробвах какво ли и всеки път стигам до задънена улица.
kitanov

Post by kitanov »

Може ли да изпратите детайлна информация за конфигурацията на системата. Можете да използвате инструмента "System Information", намира се в "Start Menu/Programs/Accessories/System tools". Запишете детайлите за конфигурацията като *.NFO файл (от file / save менюто на инструмента) и прикачете файла към темата (можете да го изпратите и на личен)
Post Reply